Belarusian Collector Forum of Scale Models

 ГлавнаяРегистрацияВход
    Понедельник, 06.05.2024, 04:13
Приветствую Вас Гость | RSS


Интернет-магазин масштабных моделей в Беларуси
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форума: Vadim, saviv  
Форум » Кабинет » Наши коллекции » Мой любимый масштаб. 1/87 (НО)
Мой любимый масштаб. 1/87 (НО)
BosanДата: Среда, 27.12.2017, 08:32 | Сообщение # 31
Группа: Администраторы
Сообщений: 1183
Статус: Offline
Нет нет, Міхась. Справа не у назве. У тым жа музэі было шмат аўтобусаў. І Сканія і Вольво і іншых. А прывабіў да сябе, менавіта гэты.
А вось ў Глеба, даволі цікавая думка. Можа ен і мае рацыю.


Споры на интернет-форумах, сродни шахматной олимпиаде среди дебилов...
 
BosanДата: Суббота, 25.08.2018, 19:00 | Сообщение # 32
Группа: Администраторы
Сообщений: 1183
Статус: Offline
Даўно марыў займець мадэль беларускай міліцыі ў маштабе 1:87. І вось нарэшце, усе пазлы склаліся. А менавіта: кропелька вольнага часу, "творчы пазыў" да дадзенага дзеяння і наяўнасць донара. Праўда донар не зусім той што на пачатковым фота, але калі адысці далей, то нават вельмі і вельмі падобны. Ну што зрабіш, ну не знайшоў я такую ​​мадэль мерседэса. За прататып узяты аўтамабіль які служыў у гродзенскім "міражы", пазней перададзены ў Смаргонь, адкуль ён і выйшаў "на заслужаны адпачынак". Калі толькі так можна назваць спісанне самаходаў. Але ў любым выпадку, асабіста я, вельмі задаволены новай мадэллю ў сваім 87-м гаражы.
Асобна вялікі дзякуй нашаму паважанаму калегу, Апполінарыю Дарэну, ака magic_7888873 у міру Сяргей, за прадастаўленыя фота арыгінала ў апошняй "баявой афарбоўцы".



Прикрепления: 7150351.jpg (181.5 Kb) · 8543643.jpg (183.5 Kb) · 2675955.jpg (535.0 Kb) · 6263108.jpg (174.4 Kb)


Споры на интернет-форумах, сродни шахматной олимпиаде среди дебилов...
 
BosanДата: Вторник, 07.12.2021, 18:51 | Сообщение # 33
Группа: Администраторы
Сообщений: 1183
Статус: Offline
Сбылась еще одна мечта. Хоть и маленькая на приятная. Давно хотелось поставить в коллекцию "мусорку" из детства на базе Газ 51. Ну а так как аппетит приходит во время еды, за одно была изготовлена и вторая хотелка, бочка АЦУП-20. Сам кузов для мусора как и бочка для пожарного газончика смоделированы в одной из 3D программ и распечатаны на 3D принтере. За основу были взяты модели от всякого рода автолегенд и информации из интернета. Сами шасси газончиков от латышского производителя "Мiniaturmodelle". Цвет у кабины и бочки пожарки довольно сильно отличаются. Подобрать цвет особо не получилось, а разбирать и красить кабину пока не решился или поленился
Прикрепления: 8358327.jpg (52.3 Kb) · 8062330.jpg (52.0 Kb)


Споры на интернет-форумах, сродни шахматной олимпиаде среди дебилов...
 
Форум » Кабинет » Наши коллекции » Мой любимый масштаб. 1/87 (НО)
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:

 

Copyright MyCorp © 2024
Сделать бесплатный сайт с uCoz
RATING ALL.BY      Каталог TUT.BY   Яндекс.Метрика